Jeleniogórscy Policjanci Podsumowują tegoroczną Akcję "Znicz 2023

Jeleniogórscy policjanci intensywnie pracowali nad zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach i terenach cmentarzy w okresie akcji “Znicz 2023”.

Działania prewencyjne, które rozpoczęły się 31 października i trwały do 2 listopada, miały na celu minimalizację ryzyka wypadków oraz zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu podczas Wszystkich Świętych.

W ciągu dwóch dni akcji, policja zanotowała kilka kolizji na drogach, ale na szczęście nie doszło do żadnych poważniejszych wypadków. Najczęstszymi przyczynami tych zdarzeń były niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, nieustąpienie pierwszeństwa innym kierującym oraz nieprawidłowy manewr zmiany pasa ruchu. Policja apeluje o zachowanie ostrożności i przestrzeganie przepisów drogowych, zwłaszcza podczas okresów zwiększonego ruchu drogowego.

W Czernicy, 1 listopada, doszło do potrącenia pieszej, gdy kierujący pojazdem marki Audi cofając nie zachował należytej ostrożności. Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia, kobieta odniosła jedynie ogólne potłuczenia, a sprawca został ukarany mandatem.

W okolicach cmentarzy, zwłaszcza 1 listopada, ruch był intensywny, co czasami powodowało pewne utrudnienia. Policjanci czuwali nad porządkiem na drogach, nakładając kary na kierowców, którzy nieprawidłowo parkowali swoje pojazdy, blokując ruch pieszych i innych pojazdów. Dochodziło również do przypadków, gdy kierowcy ignorowali oznakowanie dróg i jechali pod prąd.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni, którzy wspierani byli przez strażników miejscy. Dzięki wspólnemu wysiłkowi służb mundurowych nie doszło do poważnych incydentów ani wypadków drogowych.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie przepisów w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Wszystkim mieszkańcom i odwiedzającym cmentarze serdecznie dziękujemy za współpracę i zrozumienie podczas akcji “Znicz 2023.

Foto:Policja
Foto:Policja