Policja Jelenia Góra: W Weekend Zatrzymano 5 Nietrzeźwych Kierowców i 3 Osoby Pod Wpływem Środków Odurzających.

W miniony weekend policjanci w Jeleniej Górze byli zmuszeni zatrzymać 5 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Ponadto, 3 osoby podejrzewane o kierowanie pojazdami pod wpływem środków odurzających zostały zatrzymane, w tym jedna z nich posiadała narkotyki. Dodatkowo, 2 kierujących zostali zatrzymani po użyciu alkoholu, a 1 osoba naruszyła sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Badania wykazały zawartość alkoholu w organizmach kierujących od 0,34 do ponad 2 promili.

Wśród zatrzymanych byli również cykliści, którzy również nieodpowiedzialnie kierowali w stanie nietrzeźwości. Kierowcy w stanie nietrzeźwości zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 złotych, podobnie jak osoby prowadzące pojazdy po spożyciu alkoholu, które otrzymały mandaty w wysokości 1000 złotych.

W Karpaczu, 30-letnia kobieta prowadząca samochód marki VW została zatrzymana po badaniach wykazujących 2 promile alkoholu we krwi. W Kowarach, 34-letni mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających i posiadaną marihuanę.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem i wiąże się z karą grzywny, kara ograniczenia wolności lub nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat. Kierujący naruszający sądowy zakaz mogą stanąć przed sądem i grozić im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drogach, zagrażając nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu. Warto pamiętać, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze spoczywa na nas wszystkich. Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stanowią poważne zagrożenie i mogą być przyczyną tragicznych wypadków drogowych.