Groźne zdarzenie drogowe w miejscowości Barcinek.

Do groźnego zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły 3 pojazdy doszło dzisiaj, około godziny 9.50 w Barcinku na krajowej 30. Do szpitala trafił kierowca jednego z pojazdów. Droga na tym odcinku jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze co najmniej godzinę. Apelujemy do kierowców o ostrożność i kierowanie się na objazdy.

17 kwietnia 2023 roku, około godziny 9.50 na krajowej 30 w Barcinku doszło do groźnego zdarzenia.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 28-letni kierujący pojazdem marki Renault jadąc w kierunku Jeleniej Góry najechał na tył pojazdu marki Fiat, który z kolei uderzył w przyczepę pojazdu ciężarowego. 48-letni kierowca fiata chciał skręcić w lewo.

Do szpitala został przewieziony tego właśnie pojazdu. Obecnie czekamy na informację, co do odniesionych przez niego obrażeń. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Droga na tym odcinku jest całkowicie zablokowana, a utrudnienia mogą potrwać jeszcze co najmniej godzinę.
Apelujemy do kierowców o ostrożność i kierowanie się na objazdy, w Pasieczniku w kierunku Wojciechowa, a z Jeleniej Góry przez Siedlęcin.
Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.