Groźny wypadek na krajowej 3 w Radomierzu.

Tragiczny w skutkach wypadek drogowy miał miejsce 3 kwietnia br. w Radomierzu na krajowej 3, około godziny 6.45.

W wyniku zdarzenia ucierpiało życie dwóch kierowców, którzy zostali przewiezieni do szpitala.

Według wstępnych ustaleń policji, do zderzenia doszło między pojazdem marki Skoda, którym kierował 35-letni mężczyzna, a ciężarówką prowadzoną przez 48-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego. Kierujący Skodą podróżował w kierunku Wrocławia, jednak z nieustalonych jeszcze przyczyn, najprawdopodobniej zjechał na przeciwległy pas ruchu, co doprowadziło do tragicznego zderzenia czołowego z pojazdem ciężarowym.

Obaj kierowcy zostali przetransportowani do szpitala, gdzie otrzymują niezbędną pomoc medyczną. Szczegółowe okoliczności wypadku są nadal przedmiotem śledztwa, które prowadzi policja.

Apelując do wszystkich uczestników ruchu drogowego, warto podkreślić, jak istotne jest przestrzeganie przepisów i zachowanie rozwagi na drodze. Każdy kierujący powinien mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg.

Policja z Jeleniej Góry apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek za kierownicą. Zachowanie umiaru w prędkości, odpowiednia odległość między pojazdami oraz powściągliwość w spożyciu alkoholu to kluczowe elementy dbania o bezpieczeństwo na drodze.

Groźny wypadek na krajowej 3 w Radomierzu.
Foto:Policja
Groźny wypadek na krajowej 3 w Radomierzu.
Foto:Policja