Jeleniogórscy Policjanci Zatrzymali Mężczyznę za Kradzież i Rozbiórkę Samochodu.

Jeleniogórscy policjanci podjęli skuteczną akcję w sprawie kradzieży pojazdu, która miała miejsce 15 października br. W wyniku działań śledczych udało się zatrzymać 46-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież auta marki VW. Okazało się, że skradziony pojazd został rozebrany na części i sprzedany. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze, gdzie uszkodzony samochód marki VW był zaparkowany pod budynkiem właścicielki. 46-letni sprawca, zorientowawszy się, że pojazd jest otwarty, postanowił go ukraść. Aby zrealizować swój zamiar, poprosił znajomego o pomoc w odholowaniu pojazdu na swoją posesję, podając mu fałszywe informacje, że auto jest niesprawne.

Po zgłoszeniu kradzieży policjanci przystąpili do intensywnego śledztwa. Na podstawie informacji zebranych w sprawie oraz analizy nagrań z kamer monitoringu udało im się wytypować 46-letniego jeleniogórzanina jako podejrzanego o kradzież pojazdu. W trakcie dalszych działań okazało się, że mężczyzna rozebrał skradziony samochód na części i sprzedał je.

Teraz 46-latek odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo kradzieży pojazdu i jego rozbiórkę. W związku z popełnionym czynem grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci nadal analizują szczegóły sprawy, aby w pełni wyjaśnić okoliczności kradzieży i sprzedaży skradzionego pojazdu. W trakcie śledztwa mogą ujawnić się dodatkowe elementy, które pozwolą na skuteczną egzekucję sprawiedliwości.

Foto:Ilustracyjne