Oszustwa w Dyskoncie Spożywczym – Zatrzymany Pracownik Sklepu.

W wyniku skrupulatnej pracy policjantów z Komisariatu Policji w Karpaczu, udało się zidentyfikować i zatrzymać 24-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, podejrzanego o serię oszustw w jednym z dyskontów spożywczych. Czyny te miały miejsce w okresie od 13 października do 10 listopada bieżącego roku.

Według ustaleń śledczych, młody mężczyzna, będąc pracownikiem sklepu, skorzystał z zaufania pracodawcy, aby nieuczciwie wzbogacić się na szkodę zakładu handlowego. W trakcie obsługi klientów na kasie, podejrzany przyjmował gotówkę za zakupione produkty, a następnie bezprawnie anulował transakcje w systemie kasowym, zatrzymując zebrane środki dla siebie.

Szereg czynności zebranego materiału dowodowego potwierdził, że w ciągu zaledwie jednego miesiąca 24-latek dokonał aż 104 anulowanych transakcji, osiągając w ten sposób łaczne straty dla sklepu na kwotę ponad 6 tysięcy złotych.

Obecnie policja kontynuuje śledztwo, aby w pełni wyjaśnić wszystkie okoliczności sprawy. Mężczyzna usłyszał 104 zarzuty oszustwa, za które może grozić mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.