Kobieta bez powodu uszkodziła lodówkę społeczną przeznaczoną dla osób ubogich.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze przeprowadzili skuteczną operację, zatrzymując 38-letnią kobietę, która dopuściła się aktu wandalizmu na szkodę Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Kobieta uszkodziła lodówkę społeczną, w której przechowywane były produkty spożywcze przeznaczone dla osób ubogich. Jej zachowanie spowodowało straty w wysokości 1000 złotych. Zatrzymana już usłyszała zarzuty w tej sprawie i teraz odpowie przed sądem, gdzie grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Incident miał miejsce 4 września br. przy ul. Różyckiego w Jeleniej Górze. Według ustaleń funkcjonariuszy, 38-letnia kobieta, bez żadnego widocznego powodu, uszkodziła drzwi lodówki społecznej, w której przechowywane były produkty spożywcze przeznaczone dla potrzebujących mieszkańców. Straty wyniosły około 1000 złotych. Co szczególnie niepokojące, to fakt, że to już trzeci raz z rzędu, w krótkim czasie, kiedy kobieta dopuszcza się tego rodzaju chuligańskich czynów.

Policjanci, dysponując informacjami i nagraniami z kamer monitoringu, przystąpili do działań mających na celu zatrzymanie sprawczyni. Dzięki uzyskanym dowodom, 38-latka została podejrzewana o uszkodzenie mienia i zatrzymana przez funkcjonariuszy.

Po przesłuchaniu zatrzymanej, prokurator rejonowy w Jeleniej Górze podjął decyzję o zastosowaniu wobec niej środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz nałożył zakaz opuszczania kraju.