Mężczyzna, który wybił szybę w samochodzie, zatrzymany za uprawę ziela i produkcję marihuany

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o uprawę ziela konopi oraz o produkcję marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę oraz sprzęt specjalistyczny do uprawy środków odurzających. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Policjanci z Wydziału Prewencji  Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 58-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o uprawę ziela konopi oraz o produkcję marihuany.
W dniu 22 kwietnia br. funkcjonariusze udali się na interwencje gdzie agresywny sąsiad miał wybić szybę w samochodzie.

Po przyjeździe mundurowych okazało się , że szyba została wybita a sprawca oddalił się do mieszkania. W trakcie prowadzonych czynności kiedy funkcjonariusze weszli do środka od razu wyczuli wyraźny zapach marihuany.

Okazało się, że w dodatkowym pomieszczeniu w mieszkaniu policjanci znaleźli marihuanę oraz aparaturę służącą do uprawy konopi. Była to marihuana z której  można uzyskać ponad 530 porcji handlowych.
58-latek trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie  przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.