Mężczyzna podejrzany o serię oszustw zatrzymany przez policję w Jeleniej Górze

Policjanci z jeleniogórskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o serię oszustw, w wyniku których pokrzywdzono co najmniej 24 osoby z całej Polski.

Mężczyzna oferował na jednym z portali internetowych meble ogrodowe, pobierając od zainteresowanych pieniądze, jednak nigdy nie dostarczając zamówionego towaru.

Według ustaleń policji, mężczyzna działając w październiku ubiegłego roku, umieszczał oferty sprzedaży mebli ogrodowych na portalu internetowym. Po otrzymaniu pieniędzy w formie zaliczek lub opłaty za transport, nie dostarczał zamówionego towaru, oszukując w ten sposób klientów z różnych regionów Polski. Łączna kwota oszustwa sięga ponad 9 tysięcy złotych.

29-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności za przestępstwa, o które jest podejrzany.

Obecnie policja kontynuuje dochodzenie w sprawie, starając się ustalić wszystkie okoliczności przestępstw oraz identyfikując kolejnych pokrzywdzonych osób.