Policja zatrzymała 5 osób w sprawie brutalnego napadu w Lublinie

Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 36-letniego kierującego pojazdem marki Mercedes, który przekroczył w terenie zabudowanym prędkość.

Okazało się, że to wykroczenie popełnił w „recydywie” oraz wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych. Policjanci zaproponowali kierowcy mandat w wysokości 3500 złotych oraz naliczyli mu 26 punktów karnych. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, a za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Punkty trafią na jego konto po zapadnięciu wyroku.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu oławskiego, który popełnił wykroczenia w ruchu drogowym  i tym samym stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników.

2 kwietnia br., około godziny 12.50 policjanci podczas statycznego pomiaru prędkości  na ul. Łącznej w Jeleniej Górze zauważyli kierującego pojazdem marki Mercedes jadącego w kierunku Wrocławia z dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca na ograniczeniu do 50 km na godzinę miał na liczniku 91, a następnie wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec powiatu oławskiego. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna przekroczył prędkość w „recydywie”.

W związku z tym funkcjonariusze zaproponowali mu mandat dwukrotnie wyższy, tj. 2 tysiące złotych i 1500 złotych za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych  oraz naliczyli mu 26 punktów karnych.

Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, w związku z czym za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Punkty karne trafią na jego konto po zapadnięciu wyroku w tej sprawie.

Przekraczanie limitów prędkości stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Kontynuowanie takiego zachowania może prowadzić do tragicznych konsekwencji, zarówno dla kierowcy, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętaj, że prędkość jest jednym z głównych czynników wypadków drogowych, a nadmierne jej przekraczanie zwiększa ryzyko utraty kontroli nad pojazdem oraz powoduje dłuższy czas reakcji w sytuacjach  nagłych. Konsekwencje takiego zachowania mogą być tragiczne.

Policjanci, proponując mandat i punkty karne, mają na celu nie tylko ukaranie kierowcy za naruszenie przepisów, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na konieczność przestrzegania limitów prędkości. Każdy kierowca powinien pamiętać, że bezpieczeństwo zależy również od niego.