Nierozważny kierowca zatrzymany w Jeleniej Górze: 3,2 promila alkoholu i liczne wykroczenia ruchu drogowego.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze skutecznie zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który podejrzewany jest o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz liczne naruszenia przepisów ruchu drogowego. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało aż 3,2 promila alkoholu, co stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze.

Do zdarzenia doszło 4 stycznia 2024 roku na ulicy Złotniczej w Jeleniej Górze. Policjanci, patrolując teren, zauważyli pojazd marki Volkswagen zatrzymany na przejściu dla pieszych. Pojazd stał na włączonym silniku z włączonymi światłami. Funkcjonariusze sprawdzili, że kierowca, mieszkaniec powiatu złotoryjskiego, wcześniej wjechał pod prąd na drodze jednokierunkowej.

W trakcie interwencji policjanci zauważyli, że 40-latek wydaje się być zdenerwowany, a z jego osoby unosiła się silna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło ich podejrzenia, wykazując 3,2 promila alkoholu w organizmie kierowcy.

Dodatkowo, sprawdzając zapis monitoringu miejskiego, ujawniono, że mężczyzna nie tylko wjechał pod zakaz w drogę jednokierunkową, ale także przejechał po powierzchni wyłączonej z ruchu i zatrzymał się na przejściu dla pieszych tuż przed przyjazdem policjantów.

Nierozważny kierowca został natychmiast zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Teraz będzie musiał tłumaczyć się przed sądem z zarzutów związanych z jazdą w stanie nietrzeźwości oraz popełnionymi wykroczeniami w ruchu drogowym. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna.