Okradli Kobietę podczas remontu. Policja w Jeleniej Górze zatrzymała Mężczyzn za Kradzieże i Posiadanie Narkotyków
Jeleniogórscy policjanci podjęli skuteczne działania, które doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże, a jeden z nich odpowie także za posiadanie narkotyków. Przestępcy, okradając mieszkanie podczas remontu, zasiedli przed sądem, a łupem ich działań było mienie o wartości 68 tysięcy złotych.

Czynności Policji:

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego oraz 19-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania. Ich działania obejmowały kradzieże, a także posiadanie narkotyków.

Zatrzymanie 19-latka:

Młodszy z mężczyzn został zatrzymany 21 grudnia br. w wyniku kontroli drogowej, podczas której okazało się, że posiada narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę, a także inne przedmioty, takie jak biżuteria, gotówka i telefon komórkowy. Okazało się, że te przedmioty pochodzą z kradzieży.

Przebieg Kradzieży:

Policjanci ustalili, że 19-latek wraz z kolegą, wykonując prace remontowe w jednym z mieszkań, okradli właścicielkę. W wyniku kradzieży skradziono biżuterię, telefony komórkowe, elektronarzędzia, sprzęt sportowy, gotówkę, hulajnogę elektryczną i rower o łącznej wartości 68 tysięcy złotych.

Odpowiedzialność Przed Sądem:

Mężczyźni zostali zatrzymani i odpowiadają przed sądem za swoje przestępstwa. Grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dnia 22 grudnia br. zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie nałożono na nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Foto:Policja