Naruszenie Przepisów Ustawy o Rachunkowości: Mieszkaniec Powiatu Karkonoskiego Odpowie Przed Sądem

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przedstawili zarzuty mieszkańcowi powiatu karkonoskiego zgodnie z Ustawą o Rachunkowości. Mężczyzna, w wieku 40 lat, usłyszał 19 zarzutów dotyczących niezłożenia w ustawowym terminie sprawozdań finansowych i sprawozdań z działalności w Krajowym Rejestrze Sądowym. Teraz grozi mu kara grzywny lub kara ograniczenia wolności.

Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany, w okresie od 2017 do 2022 roku, zakładał spółki, w ramach których prowadził różne formy działalności gospodarczej. Niestety, w wymaganym ustawowo terminie nie złożył sprawozdań finansowych i sprawozdań z działalności do Krajowego Rejestru Sądowego, co stanowi naruszenie przepisów Ustawy o Rachunkowości. W sumie 40-latek został obciążony 19 zarzutami w związku z tymi czynami.

Obecnie policja prowadzi śledztwo, aby szczegółowo wyjaśnić okoliczności tej sprawy. Mężczyzna odpowie przed sądem, a za popełnione czyny grozi mu kara grzywny lub kara ograniczenia wolności.