Policjanci Zatrzymali Mężczyznę z Amfetaminą - Grozi Mu Do 3 Lat Więzienia.

Jeleniogórscy policjanci działający w ramach Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji zatrzymali 29-letniego mieszkańca Jeleniej Góry podejrzanego o posiadanie narkotyków, w tym amfetaminy. Incydent miał miejsce 13 grudnia br. około godziny 07:00 podczas rutynowego patrolu ulicy Cinciały w Jeleniej Górze.

Funkcjonariusze zauważyli pieszego, który, na widok radiowozu, zaczął nerwowo się zachowywać, próbując schować się w jednej z bocznych uliczek. Patrol podjechał do mężczyzny, który wydał się podejrzany ze względu na nerwowe reakcje. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna wykazywał się nadmiernym zdenerwowaniem, a ręce trzęsły mu się. W wyniku kontroli, ujawniono u niego woreczek strunowy zawierający amfetaminę.

Obecnie policja prowadzi szczegółowe śledztwo, analizując wszystkie okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze starają się ustalić źródło pochodzenia zabezpieczonych substancji psychoaktywnych oraz sprawdzają, czy zatrzymany nie zajmował się ich dystrybucją.

29-latek został zatrzymany i teraz stanie przed sądem, gdzie odpowie za posiadanie środków niedozwolonych. W związku z popełnionym przestępstwem grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Policja nadal intensywnie pracuje nad wyjaśnieniem sprawy.