Zatrzymany w Jeleniej Górze za Kierowanie Pojazdem Pomimo Zakazów - Grozi Mu Do 5 Lat Więzienia.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze skutecznie zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, podejrzanego o kierowanie pojazdem pomimo orzeczonych przez sąd dwóch zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

14 grudnia br., podczas wieczornego patrolu w miejscowości Łomnica, funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Peugeot. Kierowca tego pojazdu, na widok policyjnego radiowozu, próbował szybko zjechać w jedną z bocznych ulic. Policjanci ruszyli za nim, zatrzymując go do kontroli drogowej. Okazało się, że kierowcą był 28-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego, który nie tylko nie posiadał ważnego prawa jazdy, ale także kierował pojazdem mimo orzeczonych zakazów sądowych.

Obecnie policja szczegółowo wyjaśnia wszystkie okoliczności tej sprawy, badając m.in. powody naruszenia zakazów i ewentualne konsekwencje dla zatrzymanego mężczyzny.

Teraz sprawa trafi do sądu, a 28-latek odpowie za popełnione przestępstwo. W związku z naruszeniem zakazów sądowych grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Policja kontynuuje śledztwo, aby przedstawić pełen obraz zdarzenia.