Policja Eliminuje Nietrzeźwych Kierowców z Ruchu Drogowego

W dniu 11 grudnia 2023 roku policjanci garnizonu jeleniogórskiego przeprowadzili skoordynowane działania mające na celu eliminację z ruchu osób kierujących pojazdami pod wpływem narkotyków lub alkoholu. Akcja skupiła się nie tylko na nietrzeźwych kierowcach, ale także na przestrzeganiu ogólnych przepisów bezpieczeństwa drogowego.

W trakcie kontroli policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów dotyczących korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w odpowiednich fotelikach. Dodatkowo skupiali się na dyscyplinowaniu kierowców, którzy podczas jazdy używali telefonu komórkowego.

W wyniku działań, policjanci przebadali ponad 600 kierujących. Zatrzymali 1 osobę kierującą po spożyciu alkoholu, która utraciła prawo jazdy. Ponadto, zatrzymali 3 kierujących wbrew zakazom sądowym oraz 1 osobę wbrew decyzji o cofnięciu jej uprawnień.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem substancji odurzających to przestępstwo. Za tę czynność grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat. Kierowcom naruszającym zakazy sądowe grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.