Zatrzymany w Jeleniej Górze: Zakaz Kontaktów i Nakaz Opuszczenia Mieszkania za Przemoc wobec Żony.

Jeleniogórscy policjanci przeprowadzili skuteczną interwencję, zatrzymując 54-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną.

W wyniku działań funkcjonariuszy, sąd zastosował środki zapobiegawcze, obejmujące zakaz kontaktów z pokrzywdzoną oraz nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnego lokalu mieszkalnego. Za popełnione przestępstwo, mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zareagowali na zgłoszenie interwencji domowej, które wpłynęło od pokrzywdzonej 10 grudnia br. Funkcjonariusze ustalili, że 54-latek przez kilka miesięcy znęcał się nad swoją żoną, wywołując bezpodstawne awantury. Podczas nich dopuszczał się szarpania, wyzywania, groźb, popychania i rękoczynów wobec pokrzywdzonej.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych. Obejmują one dozór policyjny, zakaz zbliżania się do żony oraz nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnego mieszkania. 54-latek teraz odpowie przed sądem, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.