Policja z Karpacza Zatrzymała Mężczyznę który pod wpływem alkoholu spowodował eksplozję gazu w budynku mieszkalnym

Policjanci z Karpacza podjęli szybką interwencję wobec mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób.

43-letni mężczyzna, będąc w stanie nietrzeźwości, doprowadził do wybuchu gazu w swoim mieszkaniu na czwartym piętrze budynku wielorodzinnego. W chwili zdarzenia w budynku przebywało 13 osób, jednak na szczęście nikt nie doznał obrażeń ani nie potrzebował pomocy medycznej.

Do incydentu doszło 23 grudnia br. około godziny 13.40 w Sosnówce. Mężczyzna podczas podłączania butli gazowej do kuchenki spowodował eksplozję gazu, co skutkowało uszkodzeniem dachu i ścian w jego mieszkaniu. Mimo uszkodzeń, wszyscy mieszkańcy opuścili budynek na czas i uniknęli obrażeń.

Policjanci natychmiast zatrzymali podejrzanego, który okazał się być nietrzeźwym. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu we krwi. Po udzieleniu pomocy medycznej, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

24 grudnia br. 43-latek stanął przed Prokuraturą Rejonową w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Odpowiedzialność karą może sięgnąć nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja
Foto:Policja