Policjanci odzyskali auto warte 150 tysięcy złotych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież pojazdu, kierowanie pojazdem wbrew zakazom sądowym, w tym wbrew dożywotniemu zakazowi oraz o posiadanie narkotyków.

Mężczyzna kradzieży pojazdu dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”, a do zdarzenia doszło na terenie Niemiec w nocy z 8 na 9 marca 2023 roku. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Auto zostało odzyskane. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 33-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzież pojazdu, naruszenie zakazu sądowego oraz o posiadanie narkotyków.
10 marca 2023 roku, około godziny 11.45 policjanci w trakcie patrolu na ul. Chrobrego w Jeleniej Górze zwrócili uwagę na pojazd marki Audi na niemieckich numerach rejestracyjnych, który zaparkowany był na terenie pustostanu.
Kierującym pojazdem okazał się 33-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, który podczas kontroli był wyraźnie zdenerwowany. W międzyczasie jeleniogórscy kryminalni skontaktowali się z funkcjonariuszami z Niemiec i okazało się, że pojazd ten został skradziony w nocy z 8 na 9 marca br. w Niemczech.

Pokrzywdzony wartość skradzionego auta oszacował na 150 tysięcy złotych. Mężczyzna również posiadał  narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli metamfetaminę, z której można uzyskać kilkanaście porcji handlowych, a także kierował wbrew zakazom sądowym, w tym wbrew dożywotniemu wydanemu przez Sąd Rejonowy w Brzesku.

Mężczyzna kradzieży pojazdu dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”.
33-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do  15 lat pozbawienia wolności.

11 marca br. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz ma on zakaz opuszczania kraju.