Policjanci odzyskali skradziony rower i zatrzymali podejrzanego o kradzież.

Policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzież. Mężczyzna spod jednego ze sklepów ukradł rower o wartości 3 tysiące złotych. Przestępstwa tego dopuścił się w Jeleniej Górze 11 maja br. 27-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie, a rower policjanci odnaleźli w jego mieszkaniu.

Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 27-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o  kradzież.
Jak ustalili funkcjonariusze, 11 maja br. pokrzywdzony  pozostawił pod jednym z jeleniogórskich sklepów rower, a sam poszedł na zakupy. Sytuację tę wykorzystał przechodzący obok 27-latek, wsiadł na niego i odjechał. Wartość skradzionego mienia właściciel oszacował na 3 tysiące złotych.
Pokrzywdzony o przestępstwie powiadomił policję. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 27-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Skradziony rower odnaleźli oni w mieszkaniu zatrzymanego.
Teraz mężczyzna za przestępstwo, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a  grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja