Policjant z Bielan zaatakował dwie kobiety. Jest zawieszony i oskarżony.

Młody policjant z wydziału konwojowego w Warszawie został oskarżony o napaść na dwie kobiety. Do zdarzenia doszło 8 sierpnia na warszawskich Bielanach.

Według ustaleń policji, mężczyzna wieczorem atakował przechodniów. Jedną z kobiet kilkukrotnie uderzył pięścią w twarz, w efekcie czego poszkodowana trafiła do szpitala. Drugą przewrócił i próbował dusić.

Policjant był pijany

Jak relacjonują świadkowie, napastnik był w amoku. Wezwany na miejsce patrol stwierdził, że mężczyzna jest pijany.

Okazało się, że to policjant z kilkuletnim stażem. Na razie nie wiadomo, dlaczego funkcjonariusz atakował kobiety.

Postępowanie dyscyplinarne i karne

Od razu wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Mężczyzna został zawieszony w czynnościach służbowych, trwa też procedura usunięcia go ze służby.

Dodatkowo śledztwo w jego sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz. Mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty dotyczące naruszenia narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni. Postępowanie pozostaje w toku.

Komentarz Komendanta Stołecznego Policji

  • To bulwersujące zdarzenie, które nie może pozostać bez konsekwencji. Policjant, który miał chronić obywateli, sam złamał prawo – powiedział Komendant Stołeczny Policji, nadinspektor Paweł Dzierżawski. – Nie tolerujemy takich zachowań i będziemy ścigać ich bezwzględnie – dodał.