Puławy-Potrącił kobietę z dzieckiem na Pasach.

Kierujący BMW 27 latek wjechał na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Rozpędzone auto wjechało w kobietę i jej synka.

Obje z poważnymi obrażeniami ciała trafili do szpitala. Sprawca został zatrzymany przez puławskich policjantów. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu. Pobrana została od niego krew do badań na zawartość innych środków odurzających. Do wypadku doszło wczoraj na ulicy Lubelskiej w Puławach.Woj.Lubelskie

Sprawą wypadku na ul. Lubelskiej w Puławach zajmują się policjanci. Jak wynika z ich wstępnych ustaleń oraz zabezpieczonego monitoringu miasta Puław, kierujący BMW wjechał na oznakowane przejście dla pieszych pomimo czerwonego światła nadawanego przez sygnalizator.

Gdy piesi zaczęli wchodzić na przejście zgodnie przepisami na zielonym świetle, rozpędzone auto pojawiło się na pasach potrącając dwoje pieszych. Siła uderzenia była tak duża, że matka i jej dziecko w ułamku sekundy znaleźli się w powietrzu. 22-latka oraz jej 3 – letni syn z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala.

Kierującym BMW okazał się 27-latek. Został natychmiast zatrzymany przez puławskich policjantów. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu. Pobrana została od niego krew do badań na zawartość innych środków odurzających. Do wypadku doszło wczoraj na ulicy Lubelskiej w Puławach.

Przypominamy o konsekwencjach prawych za spowodowanie poważnego wypadku. Jeżeli osoba poszkodowana odniesie ciężkie obrażenia ciała, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Publikujemy nagranie aby pokazać skutki nieodpowiedniego  zachowania przez kierujacych. Nadmnierna prędkość i niestosowanie się do przepisow drogowych często kończy się poważnymi obrażeniami lub śmiercią.