Tragedia na Torach w Barcicach Górnych: Śmiertelny Wypadek na Drodze Krajowej Nr 87

Dzisiejsza poranna godzina przyniosła straszliwą tragedię w miejscowości Barcice Górne, położonej w województwie małopolskim.

W okolicach piątej rano doszło tam do dramatycznego wypadku drogowego, którego skutki były niezwykle tragiczne.

Nieszczęśliwy zdarzenie miało miejsce, gdy 26-letni kierowca samochodu osobowego, poruszając się drogą krajową nr 87, stracił kontrolę nad pojazdem na łuku drogi. W wyniku utraty panowania nad autem, samochód wypadł z jezdni, przewrócił się i wpadł na torowisko kolejowe, bezpośrednio przed nadjeżdżający pociąg.

W chwili wypadku w samochodzie znajdowało się pięć osób. Niestety, cztery z nich znalazły się zakleszczone w zdemolowanym pojeździe. Akcja ratunkowa strażaków była niezwykle trudna i wymagała użycia narzędzi hydraulicznych, aby uwolnić poszkodowanych.

Najbardziej tragiczne było to, że jedna z osób znajdowała się bezpośrednio pod nadjeżdżającym pociągiem i niestety zginęła na miejscu. Po godzinie dziewiątej rano informacja ta została potwierdzona przez małopolską policję, która poinformowała również o śmierci jednej z osób poszkodowanych, która zmarła w szpitalu.

Tym samym tragiczny bilans tego wypadku wzrósł do dwóch ofiar śmiertelnych. To niezwykle smutna wiadomość dla całej społeczności Barcic Górnych i okolicznych regionów.

Przyczyny tego straszliwego wypadku są obecnie badane przez odpowiednie służby.

foto. KM PSP Nowy Sącz