Sfałszowane faktury uszczupliły podatki na ponad 54 tysiące złotych.

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie podejrzanemu o posłużenie się fałszywymi fakturami uszczuplając w ten sposób podatek Vat.

Na podstawie 39 faktur opiewających na blisko 237 tysięcy złotych poświadczających nieprawdę na dostawę paliwa, 38-latek uszczuplił podatek Vat na ponad 54 tysiące złotych. Ponadto nierzetelnie prowadził księgę przychodów i rozchodów.

Mężczyzna nielegalny proceder prowadził a latach 2018 -2020. Jeleniogórzanin kilka dni temu w tej sprawie usłyszał zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą  Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili i zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów 38-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o posłużenie się fałszywymi fakturami i uszczuplenie podatku Vat oraz dochodowego.
Jak ustalili funkcjonariusze,  mężczyzna prowadząc działalność gospodarczą w okresie od 2018 roku do 2020 roku posłużył się 39 fakturami poświadczającymi nieprawdę, które dotyczyły dostawy paliwa, co nie miało miejsca.

Wartość przedstawionych faktur opiewała na blisko 237 tysięcy złotych, z czego wyliczono do zwrotu ponad 54 tysiące złotych podatku Vat. Ponadto mężczyzna nierzetelnie prowadził księgę przychodów i rozchodów oraz posłużył się podrobionymi fakturami Vat, czym spowodował uszczuplenie w podatku dochodowym od osób fizycznych na blisko 38 tysięcy złotych.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Mężczyzna kilka dni temu w Prokuraturze Okręgowej usłyszał zarzuty w tej sprawie.

Za popełnione czyny odpowie  przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.