Wykorzystywał nieuwagę personelu i kradł.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież. Do zdarzenia doszło w lutym br. w Piechowicach.

Mężczyzna wspólnie z zatrzymanym wcześniej 46-letnim kolegą wykorzystał chwilową nieuwagę właścicielki, wszedł do otwartego pomieszczenia i go okradł. Ich łupem padło mienie o wartości około 18 tysięcy złotych. Teraz za popełnione czyny odpowiedzą oni przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież.
Jak ustalili funkcjonariusze, do tego zdarzenia doszło w lutym br. w Piechowicach. Podejrzany wspólnie z zatrzymanym wcześniej do tej sprawy 46-letnim  mieszkańcem powiatu karkonoskiego wykorzystali chwilową nieuwagę właścicielki i z otartego pomieszczenia gospodarczego ukradli mienie o wartości około 18 tysięcy złotych.

Były to między innymi gipsowe figurki, opony wraz z felgami, przewody elektryczne i inne drobne przedmioty.
Kobieta kiedy zorientowała się, że padła ofiarą kradzieży powiadomiła policję. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali mieszkańców powiatu karkonoskiego jako podejrzewanych o popełnienie tego czynu.

Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań odnaleźli część skradzionego mienia.
Teraz mieszkańcy powiatu karkonoskiego za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.