Syn znęcał się nad ojcem.Teraz stanie przed Sądem.

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie, który podejrzany jest o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad ojcem oraz o naruszenie zakazu sądowego. Został on zatrzymany podczas interwencji przez policjantów z Karpacza.

Mężczyzna baz powodu awanturował się, szarpał, bił i wyzywał pokrzywdzonego, a także groził pozbawieniem życia. Został objęty dozorem policyjnym oraz ma on nakaz opuszczenia wspólnego lokalu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad ojcem oraz o naruszenie zakazu sądowego.
42-latek został zatrzymany 17 marca br. podczas interwencji domowej zgłoszonej przez pokrzywdzonego.

Syn nie stosował się do posiadanego zakazu zbliżania się do ojca, wydanego przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze. 42-latek od kilku miesięcy znęcał się nad nim, po alkoholu, który wyzwalał w nim agresję, notorycznie wszczynał bez żadnego powodu awantury, podczas których dopuszczał się przemocy fizycznej.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 18 marca br. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego dozór policyjny, a także musi on natychmiast opuścić wspólnie zajmowany lokal mieszkalny.