Skandaliczna sytuacja na Bulwarach Wiślanych w Warszawie. Grupa Uchodźców zza wschodniej granicy zaatakowała polską młodzież

Kontrowersyjna sytuacja na Bulwarach Wiślanych w Warszawie: Starcie między grupą Ukraińców a polską młodzieżą. W

nocy z czwartku na piątek doszło do awantury, kiedy Ukraińcy zażądali wykrzykiwania hasła “Slava Ukrainie” od polskich młodych osób. Odmowa doprowadziła do agresji i bójki, z interwencją policji.

Według doniesień “Gazety Stonogi” miało to miejsce na Bulwarach Wiślanych w Warszawie. Grupa młodych Ukraińców, celebrując Dzień Niepodległości, zaangażowała się w kontrowersyjne działania.

Przeszkadzali grupie polskiej młodzieży spędzającej czas na wakacjach, co zakończyło się eskalacją sytuacji i interwencją policji. W nocy, około godz. 00:57, na Bulwarach Wiślanych, 12 osobowa grupa młodych Ukraińców zwróciła się do polskiej młodzieży w wieku od 19 do 22 lat.

Ukraińcy zażądali od nich wykrzykiwania hasła “Slava Ukrainie”, jednak młodzi Polacy odmówili. To wywołało kolejne zdarzenia. Młodzi Ukraińcy pobili grupę Polaków, co zakończyło się interwencją policji, która spisała sprawców, ale ich nie zatrzymała.

Pokrzywdzeni Polacy trafili do szpitala z urazami wewnętrznymi, a jedna z osób pozostaje w placówce medycznej.