Sprawcy rozboju w rękach Policji. Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o rozbój na właścicielu punktu handlowego.

Sprawcy rozboju w rękach Policji. Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o rozbój na właścicielu punktu handlowego. Do zdarzenia 22 sierpnia br. w jednym z jeleniogórskich sklepów. Mężczyźni siłą wtargnęli do pomieszczenia handlowego pobili właściciela i go okradli. Ich łupem padły monety kolekcjonerskie, złota biżuteria, zegarki i inne wartościowe przedmioty. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 48 i 52-lata.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 22 sierpnia br. w jednym z jeleniogórskich lokali handlowych.  Mężczyźni przy użyciu siły fizycznej i noża zaatakowali 74-letniego właściciela sklepu, zadając ciosy nożem po rękach oraz przedramieniach obezwładnili go, wtargnęli do lokalu a następnie ukradli monety kolekcjonerskie, złotą biżuterię, zegarki i inne wartościowe przedmioty. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na blisko 70.000 zł.

Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności 24 grudnia zatrzymali 48-latka a 27 grudnia 52-latka. Obaj mężczyźni ukrywali się poza granicami państwa.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz za rozbój  grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.