Ukraińcy napadli na kierowcę autokaru w okolicach warszawskiego Dworca Centralnego.

Dantejskie sceny z udziałem gości Morawieckiego z Ukrainy, miały miejsce w okolicach warszawskiego Dworca Centralnego. Jak podaje portal „Reporter Miejski” goście Mrowickiego dokonali napadu na kierowcę autokaru. Na miejscu interweniowały służby, które dokonały zatrzymania ukraińskich przestępców.

Jak podaje portal „Reporter Miejski” trzech napastników (obywatele Ukrainy) napadli na kierowcę autokaru pod Dworcem Centralnym. Napastnicy próbowali wyrwać kasę fiskalną z pojazdu i zaatakowali kierowcę. Wszyscy trzej napastnicy zostali obezwładnieni i zatrzymani. Jednemu została udzielona pomoc medyczna.

Kierowcy autokaru (Polak) nic się nie stało. Na miejscu swoje działania prowadzili policjanci, zespół ratownictwa medycznego oraz Borkoś.

Goście” Morawieckie coraz bardziej zuchwali

Niedawno policja zatrzymała dwóch obywateli Ukrainy i jednego obywatela Mołdawii w związku z serią włamań do domów i mieszkań w powiecie pszczyńskim. We wcześniejszych incydentach, trzej obywatele Ukrainy zostali zatrzymani przez policję we Wrzeszczu w związku z rozbojem, gdzie zaatakowali mężczyznę w taksówce. W Poznaniu, w styczniu, kanibal z Ukrainy odgryzł kawałek ucha kobiecie po wtargnięciu do jej samochodu i wcześniej uszkodził kilka innych pojazdów, za co został zatrzymany. W Częstochowie, również w styczniu, policja zatrzymała obywatela Ukrainy, który kierował dostawczym oplem, który wcześniej ukradł terenu jednej z firm w Bytomiu.

W styczniu funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Medyce i Korczowej zatrzymali dwa auta o szacunkowej wartości 78 tys. zł, których obywatele Ukrainy próbowali wywieźć z Polski. To pierwsze ujawnione w tym roku przypadki przestępczości związanej z pojazdami na podkarpackiej granicy.

Podobne zdarzenie miało miejsce 18 grudnia, gdy dwóch obywateli Ukrainy próbowało wywieźć kradzione samochody o łącznej wartości 110 tys. zł. W listopadzie dwóch obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych przez policjantów z Czechowic-Dziedzic za pobicie mężczyzny przed sklepem.

W październiku ubiegłego roku policja w Nowym Tomyślu zatrzymała obywatela Ukrainy, który prowadził pojazd mając w organizmie prawie 6 promili alkoholu. Obywatel Ukrainy będzie odpowiadał przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.