Zatrzymani podejrzani o kradzież pojazdu marki Audi - Śledztwo w toku

Jeleniogórscy policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież pojazdu marki Audi o wartości kilkunastu tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku w jednej z miejscowości powiatu złotoryjskiego. Auto zostało odnalezione na posesji jednego z zatrzymanych w powiecie karkonoskim. Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo, grożąc im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Według ustaleń funkcjonariuszy, kradzież pojazdu marki Audi miała miejsce 20 grudnia ubiegłego roku w jednej z miejscowości powiatu złotoryjskiego. Po przeprowadzeniu szeregów czynności śledczych, policjanci doszli do wniosku, że skradzione auto najprawdopodobniej znajduje się na posesji jednego z mieszkańców powiatu karkonoskiego. Po dokładnych oględzinach, funkcjonariusze potwierdzili, że pojazd został odnaleziony na wspomnianej posesji. Dalsze dochodzenie pozwoliło na ustalenie, że właściciel posesji, na której odnaleziono auto, oraz 36-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego byli odpowiedzialni za kradzież.

36-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego oraz 49-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty w związku z popełnionym przestępstwem. Teraz odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci nadal prowadzą śledztwo w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności związanych z tą sprawą. Ważne jest, aby odpowiedzialność za popełnione przestępstwo została właściwie ustalona i wymierzone stosowne kary. Policja zobowiązuje się do kontynuowania dochodzenia w celu zapewnienia sprawiedliwości.

Przypadek ten jest kolejnym przykładem determinacji jeleniogórskiej policji w zwalczaniu przestępczości. Działania funkcjonariuszy pokazują, że wszelkie próby kradzieży czy naruszenia prawa zostaną ścigane i ukarane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Bezpieczeństwo i ochrona własności mieszkańców są priorytetem dla policji.