Zatrzymano mężczyznę za uszkodzenie autobusu - Grozi mu kara pozbawienia wolności

Policjanci z Kowar zatrzymali 37-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu karkonoskiego, podejrzanego o uszkodzenie mienia w autobusie komunikacji miejskiej. Wandal wybił szybę w drzwiach pojazdu, powodując straty w wysokości blisko 4 tysiące złotych.

Mężczyzna przyznał się do czynu, twierdząc, że był pod wpływem alkoholu i poprzednio miał sprzeczkę z jedną z pasażerek. Za swoje postępowanie może grozić mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Zdarzenie miało miejsce 5 lipca 2023 roku w Mysłakowicach. Podczas podróży w autobusie komunikacji miejskiej, 37-letni mężczyzna wylał piwo, co wywołało konflikt z jedną z pasażerek. Po opuszczeniu pojazdu, zaatakował on drzwi, wybijając szybę i powodując straty finansowe w wysokości blisko 4 tysiące złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci podjęli działania w celu zatrzymania sprawcy. Dzięki zebranym informacjom oraz analizie nagrań z kamer monitoringu, udało im się ustalić i zatrzymać 37-latka, który jest podejrzewany o popełnienie tego przestępstwa. Mężczyzna przyznał się do swojego działania, tłumacząc je wcześniejszym spożyciem alkoholu oraz sprzeczką z pasażerką autobusu.

Teraz podejrzany odpowie przed sądem za uszkodzenie mienia. Zgodnie z obowiązującym prawem, za takie przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Policja kontynuuje dochodzenie w celu zebrania wszystkich niezbędnych dowodów i wyjaśnienia okoliczności tego incydentu.

Przypadek ten podkreśla konieczność poszanowania mienia publicznego oraz konsekwencje takich działań. Policja apeluje o rozsądek i poszanowanie prawa, aby zapewnić bezpieczeństwo i spokój w miejscach publicznych. Wandalizm i uszkadzanie mienia są wykroczeniami, które nie będą tolerowane i zostaną ścigane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Foto:Ilustracyjne