Zatrzymani w Jeleniej Górze: Kradzieże Artykułów Chemicznych w Sklepach SpożywczycH

Jeleniogórscy policjanci podjęli skuteczną akcję, zatrzymując dwóch mężczyzn w wieku 25 i 26 lat, podejrzanych o serię kradzieży artykułów chemicznych w lokalnych dyskontach spożywczych. Przestępstwa miały miejsce 25 i 27 sierpnia br. Łączna wartość skradzionego mienia przekracza 5 tysięcy złotych. Teraz sprawcy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem, a grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze skoncentrowali się na sprawie kradzieży sklepowych artykułów chemicznych, co doprowadziło do zatrzymania dwóch podejrzanych mężczyzn. Według ustaleń funkcjonariuszy, przestępcy wykorzystali 25 i 27 sierpnia 2023 roku, aby dokonać kradzieży w lokalnych dyskontach spożywczych.

Ich modus operandi obejmował kradzież artykułów chemicznych, których następnie sprzedawali. Wartość skradzionego mienia została oszacowana na ponad 5 tysięcy złotych, co stanowiło znaczne obciążenie dla dotkniętych sklepów i dostawców.

Policjanci, dowiedziawszy się o kradzieżach, natychmiast podjęli działania. Analizując nagrania z kamer monitoringu i zbierając informacje, funkcjonariusze zdołali zidentyfikować oraz zatrzymać dwóch sprawców. Zarzuty w tej sprawie już postawiono 25 i 26-latkom.

Obecnie podejrzani stoją przed odpowiedzialnością sądową, a konsekwencje ich działań mogą sięgnąć nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ta podkreśla zaangażowanie policji w ochronę lokalnych przedsiębiorstw oraz pokazuje, że przestępstwa gospodarcze nie pozostaną bez konsekwencji.