115 razy posłużył się kartą zmarłego ojca. Z konta pobrał 30 tysięcy złotych

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wielokrotnie posłużył się kartą płatniczą zmarłego ojca. Funkcjonariusze w tej sprawie przedstawili mu 115 zarzutów.

Łącznie z konta zmarłego w wyniku wypłat oraz płatności mężczyzna pobrał blisko 30 tysięcy złotych, czym działał na szkodę jednego z banków. Do przestępstw tych doszło w Jeleniej Górze od kwietnia do grudnia 2018 roku. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 54-letniego mężczyznę podejrzanego  o serię kradzieży z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna po śmierci swojego ojca wielokrotnie korzystał z jego karty płatniczej, do rozporządzania którą nie miał prawa. W okresie od kwietnia do grudnia 2018 roku 54-latek wykorzystał ją 115 razy. Pobierał gotówkę z konta oraz płacił za różne zakupy. Łącznie z konta nieżyjącego ojca pobrał on blisko 30 tysięcy złotych, czym działał na szkodę jednego z banków.

Mundurowi powiadomieni o serii kradzieży z włamaniem na szkodę jednego z banków oraz o mężczyźnie podejrzewanym o popełnienie tych czynów zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów w tej sprawie.