Pościg za mężczyzną miał sporo na sumieniu.Posiadał narkotyki i wiele innych przestępstw.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadanie narkotyków, kradzież oraz o kradzież z włamaniem.

Ponadto podejrzewany jest o kierowanie pod wpływem środków odurzających. Do zdarzenia doszło 10 listopada br. w Dziwiszowie. Był on również poszukiwany do czynności prawnych przez Komisariat I Policji w Jeleniej Górze. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o  niezatrzymanie się do kontroli drogowej, posiadanie narkotyków, kradzież oraz o kradzież z włamaniem.

10 listopada 2023 roku, około godziny 3.15 policjanci przejeżdżając przez Dziwiszów zauważyli pojazd marki Toyota, a za kierownicą mężczyznę, który  według posiadanej przez nich wiedzy był poszukiwany do czynności prawych dotyczących przestępstw przeciwko mieniu. Kierowca na ich widok gwałtownie przyspieszył i skręcił w boczna uliczkę. Policjanci włączyli sygnały świetlne, dźwiękowe i dali mu sygnał do zatrzymania. Ten jednak nie zagregował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać.

Został zatrzymany zaraz po tym, jak uderzył w ogrodzenie, a następnie próbował uciekać pieszo.  Kierującym okazał się 32-letni jeleniogórzanin. Posiadał on przy sobie metamfetaminę, a dodatkowo jego zachowanie wskazywało, że mógł on kierować pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających.

Mężczyzna był poszukiwany przez policjantów w Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, gdyż był on podejrzewany  o przestępstwa na szkodę swojej byłej partnerki, których dopuścił się na początku listopada br. 32-latek włamał się i okradł jej mieszkanie, skąd jego łupem padło mienie o wartości blisko 9 tysięcy złotych oraz kluczki do samochodu, które wykorzystał do kradzieży jej pojazdu.

Część skradzionego mienia funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności odzyskali.
32-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.  Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających, odpowie on również za to przestępstwo.

Foto:Policja
Foto:Policja