Zatrzymanie Recydywistów: Kradzież Toreb Podróżnych w Jeleniej Górze

Wczoraj, jeleniogórscy policjanci podjęli natychmiastowe działania po zgłoszeniu kradzieży toreb podróżnych w centrum Jeleniej Góry.

Śledztwo doprowadziło do zatrzymania 41-letniej kobiety i 40-letniego mężczyzny, którzy odpowiadają za ten czyn. Para, działając w warunkach recydywy, teraz stoi przed groźbą do 5 lat pozbawienia wolności.

14 listopada 2023 roku, około godziny 12:00, funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze otrzymali zgłoszenie kradzieży toreb podróżnych. Kobieta, która padła ofiarą, oszacowała straty na ponad 17 tysięcy złotych, obejmujące pieniądze, laptop, portfel, kartę bankomatową i inne wartościowe przedmioty.

Po analizie nagrań z kamer monitoringu oraz zebraniu informacji, policjanci szybko zlokalizowali podejrzanych – 41-letnią kobietę i 40-letniego mężczyznę. Okazało się, że para działała w warunkach recydywy, co może wpływać na surowość kary.

W trakcie zatrzymania, mundurowi odnaleźli część skradzionego mienia, co stanowiło kluczowe dowody w postępowaniu.

Obecnie para przebywa w policyjnym areszcie, gdzie dzisiaj usłyszy zarzuty związane z popełnionym przestępstwem. W zależności od wyroku sądu, grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja