Zatrzymany na włamaniu ma na koncie więcej czynów.

Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem, naruszenie zakazu sądowego oraz o posiadanie narkotyków. Był on również poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, a także badanie testerem wykazało, że kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego podejrzanego o kradzieże z włamaniem, posiadanie narkotyków oraz o naruszenie zakazu sądowego. Ponadto mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności.
17 kwietnia br. kilka minut po północy policjanci podczas patrolu w jednym z nieużytkowanych pensjonatów w Szklarskiej Porębie zauważyli wybite okno, a także usłyszeli dobiegające z środka hałasy.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co dzieje się wewnątrz budynku. Kiedy podjechali zauważyli mężczyznę, który na ich widok rzucił się ucieczki. Chwile później go zatrzymali. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego, który włamał się do tego budynku i go okradł. Obok pensjonatu stało jego auto, w którym policjanci znaleźli skradzione mienie. Były to kable, elektronarzędzia, armatura sanitarna i inne przedmioty.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna na początku br. włamał się do innego , nieużytkowanego pensjonatu w Szklarskiej Porębie, skąd jego łupem padło mienie o wartości blisko 18 tysięcy złotych. 40-latek odpowie również za posiadanie narkotyków, które posiadał przy sobie podczas zatrzymania oraz o naruszenie zakazu sądowego.

Był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności w kierunku odzyskania reszty skradzionego mienia.

40-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Po czynnościach mężczyzna został umieszczony w Areszcie Śledczym, w celu odbycia wcześniej zasądzonej kary pozbawienia wolności za inne czyny.