Zatrzymany w Jeleniej Górze: Podejrzany o kradzież i włamanie stanie przed sądem.

Jelenia Góra, 17 sierpnia 2023 – Jeleniogórscy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, podejrzanego o kradzież oraz kradzież z włamaniem.

Mężczyzna, który dopuścił się tych przestępstw pod koniec lipca br., skradł gotówkę oraz perfumy, a teraz stanie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Według ustaleń funkcjonariuszy, pierwsze z przestępstw miało miejsce 30 lipca bieżącego roku w jednej z jeleniogórskich galerii. Podejrzany włamał się do zamkniętego lokalu gastronomicznego, gdzie dokonał kradzieży z kasy sklepowej, zabierając ze sobą 300 złotych. Następnego dnia, mężczyzna skradł perfumy o wartości blisko 600 złotych z jednej z drogerii.

Policjanci, prowadząc intensywne śledztwo w tych sprawach, zabezpieczyli materiał z monitoringu. Dzięki zebranym informacjom oraz analizie nagrań z kamer, udało się wytypować 32-latka jako podejrzanego o popełnienie tych przestępstw.

Obecnie śledczy starannie wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy oraz kontynuują działania mające na celu odzyskanie skradzionego mienia. Podejrzany zostanie skierowany do sądu, gdzie odpowie za zarzucane mu czyny. Zgodnie z przepisami, mężczyźnie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności za te przestępstwa.