Podejrzany o kradzieże z włamaniem zatrzymany przez policję w Karpaczu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu dokonali zatrzymania 43-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna dopuścił się dwóch przestępstw w marcu tego roku, w wyniku których skradziono mienie o łącznej wartości około 23 tysięcy złotych.

Według informacji zgromadzonych przez policję, 43-latek włamał się do nieczynnego pensjonatu w Karpaczu, skąd ukradł piec konwekcyjno-parowy o wartości 5 tysięcy złotych. W trakcie śledztwa ustalono, że w tej zbrodni brał udział także jego 42-letni wspólnik, który również został zatrzymany i postawiony przed sądem.

Dodatkowo, podejrzany włamał się do domu właścicielki, skąd ukradł biżuterię o wartości blisko 18 tysięcy złotych. Działania funkcjonariuszy były skuteczne dzięki informacjom zebranym w toku śledztwa oraz analizie nagrań z kamer monitoringu, co pozwoliło na szybkie zidentyfikowanie i zatrzymanie podejrzanego.

W trakcie akcji policjanci odzyskali część skradzionej biżuterii, którą podejrzany ukrył w swoim samochodzie. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie, a prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz nałożył na niego zakaz opuszczania kraju. Dodatkowo, podejrzany musi wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 5 tysięcy złotych.

Obecnie funkcjonariusze prowadzą szczegółowe dochodzenie w celu odzyskania reszty skradzionego mienia oraz wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a jego dalszy los będzie zależał od wyniku postępowania sądowego.

Podejrzany o kradzieże z włamaniem zatrzymany przez policję w Karpaczu.
Foto:Policja