Policjanci z Karpacza Ratują Życie Bezdomnych podczas mrozów.

Jeleniogórscy policjanci podjęli akcję ratowania dwóch osób bezdomnych, 49-letniej kobiety i 65-letniego mężczyzny, którzy leżeli na mrozie w stanie upojenia alkoholowego. Z uwagi na zagrożenie życia oboje zostali umieszczeni w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

W nocy z 4 grudnia 2023 roku, funkcjonariusze zareagowali na zgłoszenie dotyczące bezdomnej kobiety leżącej na stacji paliw w Podgórzynie. Kobieta, znajdując się w stanie upojenia alkoholowego, nie była w stanie samodzielnie poruszać się przy ujemnych temperaturach. Z powodu zagrożenia życia została przewieziona do policyjnego aresztu.

W tej samej nocy, około 23:20, policjanci interweniowali wobec 65-letniego mężczyzny, leżącego na chodniku w Jeleniej Górze. Mężczyzna również był w stanie upojenia alkoholowego i niezdolny do samodzielnego poruszania się. Z uwagi na mrozy i zagrożenie życia, został przewieziony do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia.

Jeleniogórscy policjanci apelują o szczególną uwagę wobec osób bezdomnych, zwłaszcza w okresie niskich temperatur. Osoby w kryzysie bezdomności mogą korzystać z Ogrzewalni przy ul. Wolności 180 w Jeleniej Górze w godzinach od 18:00 do 8:00 rano, gdzie mają dostęp do ciepłego posiłku. Policja zachęca do zgłaszania informacji o osobach, których życie może być zagrożone przez niskie temperatury. Nie bądźmy obojętni, bo od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.