Seria Oszustw na Portalu Internetowym - Policja Zatrzymała Mężczyznę

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, podejrzanego o przeprowadzenie serii oszustw na jednym z portali internetowych.

Oferując meble ogrodowe, zebrał zaliczki i opłaty za transport od 48 osób z całej Polski, jednak zamówionego towaru nigdy nie dostarczył. Teraz grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W listopadzie ubiegłego roku funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ustalili, że 20-letni mężczyzna prowadził oszukańczą działalność na portalu internetowym. Oferując meble ogrodowe, pobierał od zainteresowanych pieniądze w formie zaliczek lub opłat za transport. Niestety, zamówiony towar nigdy nie trafiał do klientów, co doprowadziło do oszustw łącznej kwoty blisko 7 tysięcy złotych.

Policja zatrzymała podejrzanego, który już usłyszał zarzuty w tej sprawie. 20-latek odpowie przed sądem, a za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, mając na uwadze ochronę pokrzywdzonych.