Zatrzymany 46-latek podejrzany o kradzież roweru elektrycznego w Jeleniej Górze

Jeleniogórscy policjanci z Komisariatu II Policji zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież roweru elektrycznego wraz z akcesoriami o wartości 6500 złotych spod jednego ze sklepów.

Zdarzenie miało miejsce 22 marca 2024 roku, około godziny 13.50, kiedy to właściciel roweru zgłosił kradzież na Komisariat II Policji w Jeleniej Górze. Mężczyzna opuścił swój pojazd na chwilę, niezabezpieczony, pod jednym ze sklepów, gdzie zrobił zakupy. Straty oszacowano na 6500 złotych.

Funkcjonariusze rozpoczęli śledztwo i w oparciu o zebrane informacje oraz analizę nagrań z kamer monitoringu zidentyfikowali podejrzanego. Niespełna godzinę po kradzieży zatrzymali 46-latka w jego mieszkaniu, gdzie odnaleźli skradziony rower wraz z akcesoriami i zakupami.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia oraz dalszych czynności. Teraz odpowie przed sądem, a za popełnione przestępstwo może grozić mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o ostrożność i zabezpieczanie mienia, szczególnie w miejscach publicznych, aby uniknąć podobnych incydentów. Warto pamiętać o zamykaniu i zabezpieczaniu rowerów oraz innych wartościowych przedmiotów, aby uniknąć kradzieży.

Zatrzymany 46-latek podejrzany o kradzież roweru elektrycznego w Jeleniej Górze
Foto:Policja