Zatrzymano złodzieja

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież kluczyków, a następie 2 pojazdów, w tym 1 dwukrotnie. Przestępstw tych zatrzymany dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Wartość skradzionych aut oszacowano na 470 tysięcy złotych. Do przestępstwa doszło w Jeleniej Górze 30 września i 3 października br. Pojazdy zostały odzyskane, a sprawca został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 31-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzież pojazdów.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wykorzystując nieuwagę pracownika jednej z jeleniogórskich firm przewozowych ukradł mu kluczyki do dwóch pojazdów.

30 września br. za pomocą skradzionych kluczyków ukradł z terenu firmy Mercedesa oraz Iveco o łącznej wartości 470 tysięcy złotych. Pojazdy te zostały przez funkcjonariuszy odnalezione, a następnie wróciły do właściciela.

31-latek 3 października br. kolejny raz pojawił się na terenie tej firmy i ponownie ukradł tego samego Mercedesa. Jego wartość to 120 tysięcy złotych. Tym razem również policjanci odnaleźli skradzione auto i zwrócili je właścicielowi.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w sprawie kradzieży pojazdów zatrzymali 31-latka na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu. Okazało się, że przestępstw tych dopuścił się on w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.5 października br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Foto:Policja