Znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami.

Jeleniogórski sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące mieszkańca powiatu karkonoskiego, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami , a przestępstwa tego dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Agresor awanturował się, wyzywał ich, bił, popychał, niszczył sprzęty, a także groził im podpaleniem i pozbawieniem życia.

Ponadto wielokrotnie łamał zakaz sądowy, groził policjantce oraz włamał się i okradł pomieszczenie gospodarcze. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodzicami, wielokrotne naruszenie zakazu sądowego, groźby karalne oraz o kradzież z włamaniem.
Jak ustalili funkcjonariusze, 34-latek znęcał się nad rodzicami od kilku miesięcy.  Bez żadnego powodu wszczynał awantury, podczas których wyzywał ich, popychał, bił i poniżał, a także niszczył mieszkanie i sprzęty domowe. Groził pokrzywdzonym pozbawieniem życia oraz oblaniem kwasem mieszkania i całego budynku.

Przestępstw tych mężczyzna dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”. Był już uprzednio skazany przez sąd za ten czyn na 7 miesięcy pozbawienia wolności.
Ponadto mieszkaniec powiatu karkonoskiego w październiku br. wielokrotnie łamał zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodzicami, włamał się i okradł pomieszczenie gospodarcze oraz groził policjantce pozbawieniem życia oraz podpaleniem jej domu i samochodu.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 2 listopada 2022 roku na wniosek prokuratora Prokuratury  Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.