Zaszczepieni stanowią większość zgonów na COVID-19 w USA

„We wrześniu 2021 r. osoby zaszczepione stanowiły zaledwie 23 proc. ofiar śmiertelnych koronawirusa. W styczniu i lutym tego roku było to aż 42%.” – czytamy w raporcie.

Analiza dziennika „Washington Post” wykazała, że ​​​​więcej zaszczepionych osób umiera obecnie na chorobę COVID-19, a 58 procent zgonów spowodowanych koronawirusem w sierpniu w USA „to ludzie, którzy zostali zaszczepieni lub otrzymali szczepionkę przypominającą”.

Według nowej analizy danych federalnych i stanowych, po raz pierwszy od początku pandemii na początku 2020 roku większość Amerykanów umierających na Covid była przynajmniej częściowo zaszczepiona. „We wrześniu 2021 r. osoby zaszczepione stanowiły zaledwie 23% ofiar śmiertelnych koronawirusa. W styczniu i lutym tego roku było to aż 42%” – czytamy w raporcie.

Śmiertelność wśród zaszczepionych osób wzrasta ze względu na słabnącą skuteczność szczepionek COVID-19 i „coraz bardziej zaraźliwe szczepy wirusa rozprzestrzeniające się wśród osób starszych i z obniżoną odpornością” wśród osób, które przyjęły co najmniej jedną dawkę szczepionki. „Nie możemy już dłużej mówić, że jest to pandemia niezaszczepionych” – powiedziała Cynthia Cox, wiceprezes Kaiser Family Foundation, która przeprowadziła analizę dla Washington Post.

 

Odchodzący główny doradca medyczny Białego Domu, Anthony Fauci, podkreślał bezpieczeństwo i skuteczność zatwierdzonych szczepionek Covid w zapobieganiu ciężkim chorobom i zgonom, zachęcając ludzi do jak najszybszego zaszczepienia się i szczepienia przypominającego.

Powiedział, że skuteczność szczepionki przeciwko koronawirusowi maleje z czasem, a choroby nie należy porównywać z innymi chorobami, które można leczyć szczepionką, ze względu na nowe pojawiające się warianty. „Mój przekaz, być może ostatni z tego podium, brzmi: proszę, dla własnego bezpieczeństwa, dla bezpieczeństwa swojej rodziny, zróbcie zaktualizowaną szczepionkę COVID-19, gdy tylko będziecie się kwalifikować; chroń siebie, swoją rodzinę i swoją społeczność” – powiedział Fauci.

Starsi ludzie zawsze byli szczególnie narażeni i obecnie stanowią większy odsetek ofiar śmiertelnych Covid-19 podczas pandemii niż kiedykolwiek wcześniej, donosi „Scientific American”. „Zgony z powodu COVID-19 wśród osób w wieku 65 lat i starszych wzrosły ponad dwukrotnie między kwietniem a lipcem tego roku, o 125%” – uważa Kaiser Family Foundation.

Źródło: Goniec.net