Wydarzenia ze świata i Polski, jakie zostały celowo pomięte przez ściek zwany mediami

Media głównego nurtu zazwyczaj ignorują niekorzystne dla Ukrainy wiadomości ze świata, jednak ludzie na całym świecie coraz częściej sprzeciwiają się popieraniu terroryzmu politycznego. Poniżej przedstawiamy krótkie podsumowanie wydarzeń ze świata, które miały miejsce 3 marca 2023 roku, a o których nie usłyszymy w mediach głównego nurtu, ponieważ nie wpisują się w panującą narrację.

  1. Słowacja

W Bratysławie odbył się protest pod hasłem “Za pokój i neutralność Słowacji”. Przed ambasadą USA zebrało się kilka tysięcy osób, które skandowały “Chcemy pokoju!”.

Chcemy pokoju!”

 

 

2. Niemcy

W piątek odbyły się w całych Niemczech demonstracje, podczas których domagano się przestrzegania porozumienia klimatycznego z Paryża i dodatkowego finansowania transportu publicznego na poziomie lokalnym. Ruch “Piątki dla przyszłości” po raz pierwszy dołączył do związku zawodowego Ver.di w swoim marszu ulicznym.

Przygotowywanie lodów z mąki z suszonych świerszczy, śmietany kremówki, ekstraktu waniliowego i miodu to propozycja właściciela lodziarni, który został zainspirowany najnowszym rozporządzeniem UE, zezwalającym na stosowanie mąki ze świerszcza domowego w produkcji żywności. Zgodnie z nowymi przepisami, owady w formie mrożonej, suszonej lub proszku są dopuszczone w żywności. Szarańcza wędrowna i larwy chrząszcza mącznika młynarka również mogą być dodawane do jedzenia, zgodnie z unijnymi przepisami. Lodziarnia wprowadziła smak z suszonymi owadami w całości jako nietypowy dodatek.

 

 

3 UKRAINA

Dowódca jednostki ukraińskiej, znanego pod kryptonimem “Madziar”, poinformował, że jego oddział otrzymał rozkaz opuszczenia Bachmutu ze strony dowództwa. W nagraniu wideo opublikowanym na platformie Telegram, wojskowy wyjaśnił, że jednostka “Ptaki Madziara” otrzymała taki rozkaz w nocy z 2 na 3 marca, po 110 dniach pobytu w Bachmucie. Dowódca odmówił jednak komentowania powodów takiego rozkazu, stwierdzając jedynie, że jego jednostka jest wojskowa i będzie wykonywać rozkazy.

4. Ateny

Dzisiaj w Atenach odbyła się demonstracja, której uczestnicy maszerowali w kierunku parlamentu.

Protest był poświęcony wczorajszej katastrofie, w której dwa pociągi zderzyły się czołowo. Protestujący oskarżają rząd o prywatyzację kolei, co ich zdaniem przyczyniło się do tragedii. Greckie koleje TrainOSE zostały sprywatyzowane w 2017 roku, a grupa Ferrovie dello Stato Italiane kupiła 100% udziałów za 45 mln euro. Protestujący uważają, że państwo jest bezpośrednio odpowiedzialne za tę katastrofę.

Z powodu ulewnego deszczu protestujący się rozchodzą, ale zapowiadają kontynuację protestów jutro. 24-godzinny strajk pracowników transportu również będzie kontynuowany. Policja nadal czuwa przed parlamentem.

Kazimierz Marcinkiewicz oświadczył, że od dawna spożywa owady i są one bardzo zdrowe i pyszne, zwłaszcza gdy są dobrze przygotowane. Jednak były premier uważa, że wprowadzanie zakazów żywności to “głupia walka” między politykami.

Marcinkiewicz ujawnił, że gotuje dla siebie i je wszystko, oprócz cukru, włącznie z… robakami.

“Bardzo lubię jeść i próbować różnych dań i smaków, aby unikać przyzwyczajania się do polskiej kuchni. Mogę jeść ślimaki, robaki i steki” – powiedział Marcinkiewicz.

“To, co robią politycy, jest całkowicie oderwane od polskiej rzeczywistości. Czy ktoś zakazałby jedzenia mięsa? Nikt tego nie zrobi. Czy ktoś zakazałby jedzenia robaków? Nikt tego nie zrobi. To są po prostu głupie walki. Oni są głupi i próbują uczynić Polaków głupimi” – powiedział Marcinkiewicz.

Duda ciągle mówi o Ukrainie?

Prezydent Andrzej Duda: Jako sąsiedzi Ukrainy chcemy, aby była ona wolnym i suwerennym państwem. To także kwestia bezpieczeństwa nie tylko Polski, ale Europy i świata. Chciałbym, abyśmy – także polskie firmy – brali udział w procesie jej odbudowy – napisano na oficjalnym koncie Kancelarii Prezydenta na Twitterze. Wpis dotyczył wizyty prezydenta na sesji plenarnej XXIII Konferencji Rynku Kapitałowego.

Komentujący wpis internauci zwrócili uwagę, że prezydent Duda ZNÓW mówi przede wszystkim o Ukrainie:

Miło że tak dbasz o swoją Ukrainę.

Tradycji stało się zadość… Jest i On, Jest i Ukraina….

W każdym wpisie Ukraina. Nie da się tego racjonalnie wytłumaczyć. Czytać spokojnie też się nie da

Zlituj się Pan z tą Ukrainą
Bla bla bla na Ukrainie bla bla bla z Ukrainą… i tak do porzygu.

Jak sądzicie, prezydent powinien jednak bardziej skupić się na Polsce? Wyraź swoją opinie pozostawiając komentarz.

image 3

ccvcv